SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Tekök 8146304
*
nr 814 6304
Tekök
+ tekanna, pläter, Ryssland, 1800-tal, höjd: 37
Kondition: skadad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2013
kl 19:25:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/3 06:46:42
1
300 kr
17/3 22:40:30
2
500 kr
18/3 06:48:03
1
400 kr
18/3 06:48:15
1
500 kr
18/3 06:51:33
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter rysk ryska ryskt ryssland silver tekanna tekök ädelmetall
-
8206 Bordsuppsats
nysilver, Empirestil. Höjd: 53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
8079 Bricka med ställ
Nysilver
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:39
-
7039 Champagnevispar
18 st, Nysilver, St & Co. Längd: 16 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:12
-
7010 Smyckesgarnityr
silver, 4 delar, Halsband + armband + 1 par örhäng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:02
*
Tekök
Kondition: skadad
nr 814 6304
Tekök
+ tekanna, pläter, Ryssland, 1800-tal, höjd: 37
Kondition: skadad
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/3 06:46:42 | 1 | 300 kr |
17/3 22:40:30 | 2 | 500 kr |
18/3 06:48:03 | 1 | 400 kr |
18/3 06:48:15 | 1 | 500 kr |
18/3 06:51:33 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter rysk ryska ryskt ryssland silver tekanna tekök ädelmetall
-
8206 Bordsuppsats
nysilver, Empirestil. Höjd: 53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45 -
8079 Bricka med ställ
Nysilver
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:39 -
7039 Champagnevispar
18 st, Nysilver, St & Co. Längd: 16 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:12
-
7010 Smyckesgarnityr
silver, 4 delar, Halsband + armband + 1 par örhäng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:02